ترانزیت در ایران رکورد زد: رشدی شگفت‌انگیز در دو ماه!

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از رشد 78 درصدی ترانزیت در کشور طی دو ماه گذشته خبر داد.

داریوش امانی در جریان بازدید از تیرپارک پایانه مرزی بیله‌سوار، ضمن تاکید بر اهمیت افزایش ترانزیت و مبادلات مرزی با کشورهای همسایه، ابراز امیدواری کرد که با تلاش شبانه‌روزی همکاران، امسال شاهد ترانزیت 16 میلیون تن کالا از طریق مرزهای کشور باشیم.

وی نقش پایانه مرزی بیله‌سوار را در رشد تجاری و اقتصادی کشور بسیار مهم دانست و از افزایش 24 درصدی ترانزیت در این مرز نسبت به دو ماه سال قبل خبر داد.

امانی با اشاره به رشد 58 درصدی ترانزیت در سال گذشته، از بیله‌سوار به عنوان یکی از 7 پایانه مرزی برتر کشور در زمینه افزایش ترانزیت نام برد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همچنین از اختصاص بیش از 2 هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار برای مسیرهای اربعینی، پایانه‌های مرزی و زیرساخت‌های اربعینی خبر داد.

وی در تشریح جزئیات این اعتبارات گفت: “از این میزان، هزار میلیارد تومان مربوط به مطالبات سال گذشته و هزار و 400 میلیارد تومان نیز برای انجام پروژه‌های جدید و در حال اجرا است.”

امانی با اشاره به آمادگی کامل این سازمان برای شروع سفرهای اربعینی و پذیرایی از زائران در مرزها و پایانه‌ها، از اقداماتی مانند افزایش سایبان، تونل‌های سرمایشی، ارتقای زیرساخت‌های پایانه‌ها و به‌ویژه پایانه برکت در شهر ایلام و همچنین انجام اقدامات لازم در جاده‌های منتهی به پایانه‌های اربعینی خبر داد.

این رشد چشمگیر در ترانزیت، نشان‌دهنده رونق تجارت خارجی و توسعه روابط اقتصادی ایران با کشورهای همسایه است.

تخصیص اعتبارات قابل توجه برای مسیرهای اربعینی و پایانه‌های مرزی نیز نویدبخش خدمات بهتر به زائران و تسهیل تردد آنها در ایام اربعین حسینی خواهد بود.

بدون شک، این تحولات مثبت، در راستای تحقق اهداف دولت در زمینه توسعه اقتصادی و افزایش تعاملات با سایر کشورها گام برداشته خواهد شد.

با احترام ، نوین بار

خدمات نوین بار : اتوبار ظفر ؛ اتوبار سهروردی ؛ اتوبار سیدخندان ؛ اتوبار دبستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *