استعلام کارت سلامت رانندگان

استعلام کارت سلامت رانندگان با کارت ملی

 

همانطور که گفته شد ، کارت سلامت راننده یکی از مهمترین مدارک رانندگان میباشد که برای دریافت و صدور کارت هوشمند راننده و همچنین صدور بارنامه مورد نیاز است . برای استعلام کارت سلامت رانندگان ، مراحل زیر می تواند به شما عزیزان کمک شایانی داشته باشد .

برای استعلام کارت سلامت رانندگان ، ابتدا باید وارد لینک زیر که مربوط به سیستم جامع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای میباشد وارد شوید :

https://smartcard.rmto.ir/tto/f?p=301:1:12909777657722

پس از ورود به آدرس بالا ، با میز خدمات سامانه حمل و نقل جاده ای کشور مواجه میشوید و با انتخاب گزینه استعلام کارت سلامت راننده را انتخاب نمایید.

 

 

پس از انتخاب گزینه مشخص شده ، وارد مرحله دیگری میشوید که بصورت زیر میباشد :

 

در این مرحله برای استعلام وضعیت کارت سلامت رانندگان ، شماره ملی را وارد نموده و پس از وارد نمودن کد امنیتی گزینه جستجو را انتخاب نمایید .

 

برای استعلام کارت هوشمند راننده نیز می توانید از طریق سایت باربری نوین بار استفاده نمایید.

 

پرونده سلامت هر راننده شامل بخش های ذیل می باشد:1-    فرم مشخصات عمومی راننده شامل شماره و تاریخ پرونده قبلی، نام و مشخصات راننده
2-    سوابق شخصی شامل اطلاعات از رفتارهایی که به سلامت فرد مربوط می شود سوابق بیماریهایی موثر در سلامت مانند قلبی، تنفسی و غیره
3-    معاینات شامل اطلاعات کلی از خصوصیات اندامی و روانی راننده همچنین اصلاعات جزئی تر در قالب Sign  و Symptom از اندام های مختلف بدن
4-    آزمایشات شامل اطلاعات ریز نتایج آزمایشهای ادار و خون
5-    شنوایی سنجی شامل اطلاعات توان شنوایی راننده در تمامی فرکانسها به تفکیک گوش چپ و راست
6-    بینایی سنجی شامل اطلاعات اپتومتری راننده 
7-    اسپیرومتری شامل اطلاعات پارمتریک یک تست تنفس
8-    اختلال خواب شامل اطلاعات STOP-Bang تا MWT
9-    روانسجی متشکل از فیلد هایی برای ثبت نتایج تست روانسنجی در بیماریهای افسردگی، انحراف اجتماعی-روانی، اسکیزوفرنی و بدبینی(Paranoia)
10-    بخش مشاوره 
11-    در بخش مستندات امکان الصاق مدارک پزشکی راننده فراهم شده است.
با ثبت اطلاعات فوق امکان صدور کارت برای مجریان طرح فراهم می شود. این نرم افزار در هنگام صدور هر کارت کنترل های خودکاری در جهت کنترل صحت و دقت اطلاعات انجام می دهد علاوه بر این گزارش های مختلفی برای تحلیل اطلاعات در نظر گرفته شده است که این امکان فراهم می شود فرآیند صدور کارت سلامت با معیار های یکسان و حداقل اعمال سلیقه و نظر شخصی در کشور اجرا شود.​​​​​​​

کارت-سلامت-رانندگان
کارت-سلامت-رانندگان

مدارک مورد نیاز برای صدور کارت سلامت رانندگان

تا به اینجای مطلب در مورد اهمیت صدور و استعلام کارت سلامت صحبت کردیم. اما اگر برای اولین بار است که می‌خواهید برای صدور کارت سلامت رانندگان اقدام کنید، بهتر است بدانید که به مدارک زیر نیاز دارید:

  • اصل گواهینامه پایه یک رانندگی
  • اصل و کپی شناسنامه، کارت ملی راننده و حتی کارت حمل و نقل بین شهری
  • داشتن ۲ قطعه عکس ۳*۴ با زمینه‌ی سفید
  • تصویر کارت پایان خدمت (البته این مورد فقط برای متقاضیان زیر ۵۰ سال است)
  • پرداخت هزینه‌ی آزمایش‌ها

پس از اینکه این مدارک تحویل داده شد، چند روز بعد در مدت زمان اندکی، کارت سلامت راننده صادر می‌شود و دیگر فرد با خیال راحت از سلامتی خود، می‌تواند فعالیت خود را انجام دهد.

البته هزینه تمدید کارت سلامت رانندگان ممکن است هر سال، نسبت به سال قبل متغیر باشد. طبق آخرین تعرفه، هزینه‌ها به‌صورت زیر بوده است:

برای افراد زیر ۴۰ سال بدون نوار قلب: ۱۲۳ هزار تومان

برای افراد بالاتر از ۴۰ سال با انجام آزمایش نوار قلب: ۱۳۰ هزار تومان

اصل گواهینامه، اصل و کپی کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت و داشتن ۲ قطعه عکس از مدارکی است که لازم است برای صدور کارت سلامت رانندگان به مرکز مربوطه تحویل دهید.

 

اگر هر کونه سوالی در خصوص کارت سلامت رانندگان دارید ، تنها کافیست با مشاوران و کارشناسان ما در تماس باشید . 

 

 

نیکی گشت یکی از وبسایت هایی است که خدمات سفر و گردشگری ارائه می نماید . دیدنی های استرالیا ، دیدنی های سوئد و . . . را می توانید در این وبسایت مطالعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *