جاده یزد – طبس همچنان در انتظار دوبانده شدن؛ جان باختن شهروندان در تصادفات رانندگی

جاده یزد به طبس که از مهمترین مسیرهای حمل و نقل مسافر و بار کشور به شمار می‌رود، به دلیل تردد زیاد وسایل نقلیه به خصوص خودروهای سنگین، شاهد تصادفات رانندگی متعددی است که جان بسیاری از شهروندان را می‌گیرد.

با وجود مصوبه دوبانده شدن این جاده در سفر رهبر معظم انقلاب به استان یزد در سال 1386، بعد از گذشت 16 سال تنها 24 کیلومتر از این مسیر 345 کیلومتری دو بانده شده است.

این در حالی است که طول مسیر یزد به طبس 345 کیلومتر است که 200 کیلومتر آن از سه راهی طبس تا مسجد شکر در استان یزد و 125 کیلومتر آن در استان خراسان جنوبی واقع شده است.

حجم بالای تردد در این جاده به دلیل وجود معادن متعدد و همچنین مسیر تردد زائران حرم مطهر رضوی از نقاط جنوبی کشور، ضرورت دوبانده شدن آن را دو چندان می‌کند.

در همین راستا، مردم شهر خرانق از توابع یزد با راه‌اندازی کارزاری، خواستار دوبانده شدن جاده یزد – طبس شده‌اند.

در متن این کارزار آمده است: “سال 86 دستور دوبانده شدن جاده یزد طبس داده شد ولی پس از گذشت 16 سال هنوز جاده به اتمام نرسیده و هر ماه شاهد کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنان هستیم”.

از سوی دیگر، مدیر طرح های شرکت ساخت و توسعه زیربنایی حمل و نقل در استان یزد با اشاره به اختصاص 1700 میلیارد ریال اعتبار برای این طرح، گفته است: “در صورت تامین اعتبار با بهره برداری کامل از دو بانده این مسیر، تصادفات در این جاده کاهش یافته و همچنین شاهد تردد بیشتر مسافران از سمت جنوب کشور به خصوص استان های فارس، بوشهر و هرمزگان به سمت خراسان جنوبی و رضوی خواهیم بود”.

با توجه به آمار بالای تصادفات رانندگی در جاده یزد – طبس و جان باختن و مصدومیت تعداد قابل توجهی از شهروندان، انتظار می‌رود مسئولان ذیربط نسبت به تامین اعتبار و تکمیل این پروژه هر چه سریعتر اقدام کنند.

نکات مهم:

  • جاده یزد – طبس به دلیل تردد زیاد وسایل نقلیه، شاهد تصادفات رانندگی متعددی است.
  • با وجود مصوبه دوبانده شدن این جاده در سال 1386، تنها 24 کیلومتر از آن دو بانده شده است.
  • مردم شهر خرانق با راه‌اندازی کارزاری، خواستار دوبانده شدن جاده یزد – طبس شده‌اند.
  • 1700 میلیارد ریال اعتبار برای این طرح اختصاص یافته است.
  • تکمیل این پروژه می‌تواند به کاهش تصادفات رانندگی و افزایش ایمنی تردد در این جاده کمک کند.

با احترام ، نوین بار

خدمات نوین بار : قنات کوثر ؛ اتوبار مدائن ،اتوبار حکیمیه ، اتوبار تهران نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *