کنترل هوشمند بار خودروها در اصفهان آغاز شد

پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان از برخورد قانونی با تخلف اضافه بار خودروها در معابر شهری با استفاده از سیستم‌های هوشمند خبر داد.

به گزارش تین نیوز، سرهنگ علی اصغر زارع، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان، گفت: “در حال حاضر از دستگاه‌های هوشمند WIM برای کنترل اضافه بار در معابر برون شهری استفاده می‌شود و قصد داریم این دستگاه‌ها را در معابر شهری نیز نصب کنیم.”

وی افزود: “رانندگی با خودروهای دارای اضافه بار نه تنها کنترل خودرو را برای راننده دشوار می‌کند، بلکه به آسفالت خیابان‌ها و زیرساخت‌های شهری نیز آسیب می‌زند. به همین دلیل به پلیس راهور تمام شهرستان‌ها ابلاغ شده است که با این تخلف به طور جدی برخورد کنند.”

سرهنگ زارع ادامه داد: “علاوه بر جریمه شدن توسط پلیس، خودروهای دارای اضافه بار به شهرداری‌ها نیز معرفی می‌شوند و بر اساس میزان خسارتی که به معابر شهری وارد کرده‌اند، جریمه نقدی دیگری نیز توسط شهرداری به آنها تعلق خواهد گرفت.”

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان در پایان با بیان اینکه “رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط همه رانندگان، موتورسواران و حتی عابران پیاده الزامی است”، گفت: “هدف اصلی پلیس از برخورد با متخلفان، ایجاد نظم در ترافیک شهری و حفظ جان شهروندان است. اگر همه قوانین را رعایت کنند، نیازی به جریمه کردن کسی نیست.”

این اقدام پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان در راستای اجرای طرح‌های هوشمندسازی ترافیک و برخورد قاطع با تخلفات رانندگی انجام می‌شود. انتظار می‌رود با اجرای این طرح، شاهد کاهش چشمگیری در تخلفات رانندگی به خصوص تخلف اضافه بار در معابر شهری اصفهان باشیم.

با احترام ، نوین بار

خدمات نوین بار : قنات کوثر ؛ اتوبار مدائن ،اتوبار حکیمیه ، اتوبار تهران نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *