53 کیلومتر بزرگراه در محور زاهدان-بیرجند با اعتبار 1000 میلیارد تومان ساخته شد

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از ساخت و بهره‌برداری 53 کیلومتر بزرگراه در محور زاهدان-بیرجند طی چهار سال اخیر با اعتبار 1000 میلیارد تومان خبر داد.

عطاءالله اکبری در بازدید از عملیات ساخت این بزرگراه، اظهار داشت: با تکمیل و بهره‌برداری از 25 کیلومتر باند دوم در دست ساخت در این مسیر تا پایان سال جاری، زاهدان به صورت بزرگراه به سفیدآبه متصل خواهد شد.

وی ارتقای محور زاهدان-بیرجند به بزرگراه را علاوه بر کاهش تصادفات، موجب توسعه اقتصادی و گردشگری سیستان و بلوچستان دانست و تصریح کرد: برای احداث هر یک کیلومتر بزرگراه در این استان به اعتباری حدود 35 میلیارد تومان نیاز است که این موضوع ایجاب می‌کند اعتبارات بیشتری برای اجرای طرح‌های راهسازی به استان تخصیص داده شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه برای تحقق اهداف پیش‌بینی شده سال جاری در این محور مهم استان باید بیش از 200 پل و آبرو در مسیر ساخته شود، افزود: به دلیل موقعیت جغرافیایی منطقه، احداث این پل‌ها با تعداد کمتر یا بیشتر در دستور کار قرار داشت.

گفتنی است، ساخت بزرگراه زاهدان-بیرجند نقش مهمی در اتصال این دو شهر و همچنین توسعه حمل و نقل و ترانزیت در این استان دارد.

با احترام ، نوین بار

خدمات نوین بار : اتوبار ظفر ؛ اتوبار سهروردی ؛ اتوبار سیدخندان ؛ اتوبار دبستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *